www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

09182020

Last update09:11:44

Back Kauzy Teplárna Máte starý automobil? Teplárna CB je nyní vykupuje - Kč 500 000,-/kus.

Máte starý automobil? Teplárna CB je nyní vykupuje - Kč 500 000,-/kus.

  • PDF
Tak jsme si po posledních volbách oddechli. Na radnici jsme si zvolili jako zástupce Občany pro Budějovice, v teplárně jsme provedli audit nezávislou firmou, kmotra hodili do Vltavy a začali novou éru Českých Budějovic. Pro nás v pizzerii se ale mnoho nezměnilo. Město rukou primátora Thomy podalo další žalobu na vyklizení, protože první soudní spor jsme vyhráli a město nám stále všemožně brání provozovat předzahrádku. V létě 2012 nám dokonce město předzahrádku ukradlo a dosud nevrátilo. V současné době čekáme každým dnem odůvodnění rozsudku Nejvyššího správního soudu, který nám dal svým rozsudkem za pravdu v kauze ukradené předzahrádky. Ono se ale k lepšímu nezměnilo příliš ani v ostatních oblastech. Nepoctivá výběrová řízení dotačních programů v oblasti kultury, politicky upravované písemné výsledky šetření kontrolního výboru zastupitelstva města, podivná soutěž na projektovou dokumentaci volebalové haly, či podivné navyšování členů dozorčí rady a nevymáhání pohledávek v teplárně budiž toho příkladem. Další perličkou, pěknou ukázkou, jak si v Českých Budějovicích přijít z veřejného k pěkným penězům, je kauza přeprodaných automobilů některých členů představenstva teplárny, umělé navýšení jejich ceny v autobazaru a jejich odkup teplárnou po jednom dni v bazaru. Původní majitelé automobily využívají dále, předpokládám, že i s nějakou tou pohonnou hmotou gratis, ale ještě se našlo několik set tisíc, které přebývají. Podrobnosti se dočtete v článku tiskového mluvčího Forum Energy.

Máte postarší automobil? Teplárna CB je nyní vykupuje. Cena 500 000,-/kus.

Ladislav Vrabel


Tiskové prohlášení FORUM ENERGY s.r.o. - 16. dubna 2013

Malé domů v teplárně pokračují. „Profesionální“ vedení si do teplárny prodalo svá soukromá auta za astronomické částky.

Podle výroční zprávy Teplárny České Budějovice teplárna v roce 2011 koupila tři vesměs ojetá vozidla za 1 421 000 Kč. K našemu překvapení Forum Energy zjistila, že se jedná o vozy současných manažerů, kteří se tímto vysoce podeželým způsobem mohli na úkor teplárny obohatit i v řádu stovek tisíc korun.

Z výroční zprávy vyplývá, že nové představenstvo podniku, které nastoupilo v roce 2011 do teplárny zdevastované předchozím vedením si Ilustrační fotografie nesouvsející s popisovanou událostí. ještě ani nestačilo pořádně zasednout na svá místa a už našla způsob jak jimi řízený městský podnik využít pro své soukromé zájmy. Z dokumentů teplárny vyplývá, že tři vozidla nakoupená v roce 2011 jsou vozy Renault Kangoo, dva a půl roku starý VW Passat CC (RZ 5C4 1954) původně patřící členovi představenstva Ing. Jaroslavu Panochovi a šest let starý Mercedes Viano (RZ 3C4 1307) původně patřící místopředsedovi představenstva podniku Bc. Martinu Žahourkovi. Podle informací, které má Forum Energy k dispozici, pánové Panoch a Žahourek nejprve v prosinci 2012 prodali svá auta bazaru Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o., České Budějovice (autobazar a prodejce aut, který již v minulosti figuroval v kauzách s prodejem aut za nestandardní ceny městu České Budějovice) zde se auta ohřála přesně jeden den, a - zřejmě náhodou - si obě auta ihned koupila teplárna pro pana Panocha a Žahourka sedící v představenstvu teplárny. Celý prodej tak zcela jasně ukazuje na promyšlenou a organizovanou akci. Obdobné nákupy ze strany města ve zmíněném bazaru totiž dle českobudějovického deníku již kritizovali i zastupitelé radnice.

„Výběrové řízení, udělané na míru pro Volkswageny, které kritizuje Rataj, evidentně souvisí s napojením Thomy na Porsche České Budějovice. V roce 2008 prosadil nákup Audi A6 za milion z rozpočtu města jako repre vůz pro primátora (SPZ 4C3 1265). Za výhodný kšeft pro firmu od Porsche České Budějovice inkasoval pěknou slevu, když si soukromě kupoval svoje Audi A4 a navíc od Porsche měl zapůjčeno Audi Q7 na svou dovolenou v Latinské Americe.“ Psala Českobudějovická drbna o kšeftech bazaru s představiteli města v březnu roku 2012.

Teplárna na dotazy akcionářů vznesené na řádné valné hromadě v červnu 2012 potvrdila, že existují znalecké posudky na cenu nakoupených aut, proč ale celý prodej
proběhl tak podezřelým a nestandardním způsobem přes nastrčeného prostředníka už nechtěla vysvětlit. Tehdejší tržní hodnotu aut odhadujeme na max. cca 550 tis. Kč v případě VW Passat CC a na max. cca 375 tis. Kč v případě Mercedes-Benz Viano. Nový Renault Kangoo v základní výbavě podle výrobce má hodnotu 356 900 Kč. V bazarech se, ale cena tohoto vozu pohybuje mezi 80 tis a 260 tis Kč takže výše škody bude pravděpodobně daleko vyšší.

„Rozkrytí zákonnosti této transakce necháváme na šetření orgánů činných v trestním řízení, které by se podle našeho názoru věcí měly zabývat a zřejmě se už i zabývají. V každém případě nepovažujeme za vhodné, aby ve vedení podniku nadále setrvávali lidé, kteří přestože pobírají s posvěcením města stopadesátitisícové platy, jsou ochotni se snížit k takovému podlému kšeftaření jen aby se obohatili na úkor akcionářů a zákazníků teplárny.“ Říká mluvčí Forum Energy Giuliano Giannetti.

Naší vizí je Teplárna České Budějovice, a.s. jako bezpečný a spolehlivý dodavatel tepelné energie pro občany, firmy a organizace ve městě České Budějovice, jako ekologická, moderní, transparentní a vysoce profesionálně řízená společnost.

Tiskový servis Forum Energy s.r.o.

Kontaktní osoba: Giuliano Giannetti, tiskový mluvčí FORUM ENERGY s.r.o (tel. 775 705 851, mail:
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

 

Komentářů
Kontrolní výbor
Tomáš Paulík 2013-04-16 18:20:01

Rád bych jako člen kontrolního výboru věděl, co jsou ty "politicky upravované písemné
výsledky šetření kontrolního výboru zastupitelstva města". Díky za vysvětlení.
Ladislav Vrabel 2013-04-16 18:33:24

Jako člena kontrolního výboru bychom se Vás spíše měli ptát, ale budiž. V jednom z
následujících článků zveřejním původní a politicky upravené zápisy z kontrolní
činnosti. Pokusím se v tomto týdnu.
Kontrolní výbor
Tomáš Paulík 2013-04-17 16:27:42

Jo tak to má být ono? Že někomu se zdá citace moc tvrdá a někomu ne, tak je to politicky
upravované? A není náhodou politicky upravovaná každá zpráva, když v kontrolním výboru
sedí jen členové politických stran?
Ladislav Vrabel 2013-04-17 21:05:48

Kontrolní skupina něco kontrolovala na základě mandátu a došla k závěru. Pak se sejde
několik politiků, členů kontrolního výboru, kteří mění výstup pracovní skupiny, aby
chránili své spolustraníky. Jako člen výboru jistě víte, jak zpolitizovaná jsou jednání
kontrolního výboru.
nenažraní kluci?
steam hammer 2013-04-25 08:49:16

v novinách jsem četl, že pan náměstek Joch vše obhajoval tím, že pokud by užívali
soukromá vozidla, platila by teplárna plno peněz za služební cesty - to by mohla být pravda v
tom okamžiku, kdyby hoši "nalétali" autem služebně desetitisíce km. kam tak mohou
jezdit? Panoch na hory, na tenis, na oběd ke Klikovi, do práce - ale to jsme pořád víceméně u
soukromých jízd.

krom toho firmě přibyla starost s placením servisu vozidel
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."